hield hij, in de grote zaal van de Korenbeurs van Joseph U. van Coppenolle in de Potterstraat, van 17 tot en met 23 december 1934 een tentoonstel ling van verschillende Fordmodellen. Als bijzon derheid stond er een Fordchassis, waarvan alle bewegende delen van de motor, de versnellings bak en het differentieel in vol bedrijf werden ge toond. Bij de opening van de tentoonstelling wa ren burgemeester mr. dr. Petrus A.F. Blom van Bergen op Zoom en namens de Forddirectie Ne derland salesmanager Friedrich F. Knappe aan wezig. Tegelijkertijd werden er tien Ford V8- wagens beschikbaar gesteld waarmee belangstel lenden, volgens een krantenbericht, een gratis proefrit konden maken. Het was zelfs mogelijk om aan de hand van een benzine-controle-appa- raat vast te stellen hoeveel benzine een Ford V8 per gereden kilometer verbruikte. Als uitsmijter was er 's avonds een film te zien die een beeld gaf van de productie van Fordautomobielen.34 Vanwege de grote populariteit van Ford werd er anderhalf jaar later op dezelfde locatie opnieuw een tentoonstelling ingericht. Bij die gelegen heid vond de presentatie van het nieuwe luxe model, de Lincoln Zephyr plaats. Deze wagen kreeg een prominente plaats op het podium (afb. 13). Uniek voor die tijd was ook de zoge naamde Forddokter een diagnose-apparaat avant-la-lettre, waarmee diverse storingen vastgesteld konden worden.35 Ook de klandizie op de eilanden Tholen en Sint-Philipsland werd niet vergeten. Van 4 tot en met 6 november van dat jaar hield Difoga in hotel Hof van Holland in Oud-Vossemeer een tentoonstelling van Fordsontractoren en Ford V8-personen- en vrachtwagens. Filmvoorstel lingen werden er voorts nog gegeven in hotel Zeeland te Tholen, in het hotel van Pieter J. van Iwaarden in Sint-Maartensdijk en in het hotel van Frans Rijnberg in Sint-Annaland.36 Afb. 13. Tentoonstelling van Ford automobielen in de Korenbeurs, georganiseerd door de Difoga in juni 1936. Achteraan, op het podium, staat een lauwerkrans met de door Ford V8-modellen gewonnen prijzen in de Rally van Monte Carlo van dat jaar. Aan deze rally had Frits Diepen zelf in een Ford V8 met veel succes deelgenomen. Links van de lauwerkrans een Ford V8 vierdeurs cabriolet en rechts een Lincoln Zephyr. Foto West-Brabants Archief, collectie BoZ. De Waterschans 2 - 2018 68

De Waterschans | 2018 | | pagina 24