„DIFOGA' N.V. Automobiel Maatschappij annex werkplaats voor 50 tot 60 auto's en een groot onderdelenmagazijn, waar de duizenden verschillende onderdelen, netjes op nummer ge sorteerd, in stalen rekken lagen te wachten voor uitgifte. Uit alles sprak de geest van Henry Ford: "Hij die in een Ford rijdt, hoeft nooit te wachten op een onderdeel".39 Het gebouw had een zoge naamd Quick Servicestation waar de hydraulische hefbrug zo was geconstrueerd dat de monteurs vrijelijk aan de onderkant van de wagen konden werken. Tenslotte beschikte de aan een van de drukste toegangswegen van Bergen op Zoom gelegen garage over een overdekt pompstation. Evenals voorheen bij de oude vestiging aan de Antwerpsestraatweg was ook deze installatie aan gelegd door de BIM.40 Ter gelegenheid van de opening werd er van 13 tot 17 februari 1938 in de garage een tentoonstelling gehouden (afb. 15). De promotieactiviteiten op het eiland Tholen had den blijkbaar zoveel nieuwe klanten opgeleverd dat ook een aanwezigheid van het bedrijf daar no dig was geworden. Vanaf 1 juli 1937 huurde Die pen van de eerder genoemde broers Hage een modern ingerichte garage aan de Eendrachtsweg in Tholen en begon er een filiaal (afb. 16 en 17).41 bedient U voortaan vanaf I Juli ook aan deze zijde van de brug. Filiaal: Tholen Eendrachtsweg - tel. 7O Uitbreiding in de oorlogsjaren Ondanks dat de verkoop van auto's helemaal stil lag gedurende de Tweede Wereldoorlog en er nauwelijks gereden werd vanwege de brand- stofschaarste, stonden bij Difoga in 1941 toch 32 personen op de loonlijst. Dat had alles te maken met het gebruik van de faciliteiten door de afdeling Heeres Kraftfahr Park (HKP) van de Duitse Wehrmacht. Die benutte de goed geou tilleerde garage voor het onderhoud van het eigen wagenpark. Deze werkzaamheden vonden Afb. 16. Advertentie in de Ierseksche en Thoolsche Courant van 2juli 1937, www.krantenbankzeeland.nl Afb. 17. Een Ford V8-truck met oplegger uit 1937 van Van der Male uit St. Annaland voor de vestiging van Difoga aan de Eendrachtsweg te Tholen. Foto West-Brabants Archief, collectie BoZ. De Waterschans 2 - 2018 70

De Waterschans | 2018 | | pagina 26