Beste lezer, Colofon Door uw lidmaatschap van de Geschiedkundige Kring geeft u aan bij zonder geïnteresseerd te zijn in de geschiedenis van onze stad en streek. In de twee jaar dat ik uw voorzitter ben, heb ik van nabij gezien dat de belangstelling van vele leden verder strekt dan pure interesse. Zij zetten zich in om de rijkdom van de historie van stad en streek verder uit te diepen, inzichtelijk te maken en te duiden binnen de Ne derlandse en internationale context. Het is een genot om te zien hoe, zonder dat dit merkbaar geregisseerd wordt, liefhebbers samenwer ken met historici en andere wetenschappers die vaak ook lid zijn van onze Kring. Dat enthousiasme wordt gevoed door een bron die haast onuitputtelijk blijkt. Soms door toeval, maar meestal door ijverig on derzoek, geven stad en streek steeds nieuwe geheimen prijs, die soms eeuwenlang of nog langer verborgen zijn gebleven. Systematisch archeologisch onderzoek leidde tot de spectaculaire ontdekking van de Romeinse offerplaats, die de vraag oproept of de Gertrudiskerk een tempel als voorganger heeft gehad. Het geduldig uitpluizen van archieven en het bestuderen van historische kunstvoorwerpen bracht een onvermoede rijkdom van zeshonderd jaar regionaal zilverambacht aan het licht. Onlangs ging het initiatief Faces to Graves van start, waarbij door onderzoek door vele vrijwilligers - onder wie vooral ook scholieren - de in steen gebeitelde namen van gevallen bevrijders weer mensen worden met een gezicht en een persoonlijke geschiede nis. Leden van onze eigen Kring, geholpen door onder anderen gidsen van SBM, verzamelen en schrijven momenteel verhalen die verbonden zijn met historische locaties en gebeurtenissen. Deze worden aan het Inleveren kopij voor Waterschans 3, 2018: vóór 1 augustus De Waterschans 48ste jaargang nr. 2, juni 2018 Kwartaaltijdschrift van de Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom ISSN 0926-3918 Oplage: 1300 exemplaren De Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom www.geschiedkundigekringboz.nl webmaster: Laurijs Weyts: webteam@geschiedkundigekringboz.nl Postbus 280, 4600 AG Bergen op Zoom Bestuur Voorzitter: Koert Damveld Secretaris: Sjef de Wit HoUeweg 65 4623 XB Bergen op Zoom tel: 0164 - 257307 e-mail: secretaris@geschiedkundigekringboz.nl Penningmeester: Jos van Rijn Het Gilde 7 4661 MB Halsteren Tel.: 0164-683418 e-mail: penningmeester@geschiedkundigekringboz.nl Bankrekening 24 05 922 IBAN NL91 INGB 0002 4059 22 Ten name van: Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom Contributie 27 euro (minimaal) per jaar Erelid Dr. W.A. van Ham Ledenadministratie Jos van Rijn zie adresgegevens penningmeester Overige bestuursleden Rob Franssen Jan Hopstaken Ria Huisman Flores Remijn Willem van Rooij Marc van der Steen Redactie van De Waterschans: Jaap Dekker redactiesecretarisj Bart van Eekelen Margot Franken Jan Peeters hoofdredacteurj Daphne Valentijn Redactiesecretariaat Jaap Dekker Ansjovislaan 27 4617 AN Bergen op Zoom tel.: 0164-237572 e-mail: j.j.j.dekker@home.nl Toezicht distributie Jos van Rijn zie adresgegevens penningmeester Ontwerp De Werkkamer Bergen op zoom Omslag: Presentatie van Ford modellen in de Korenbeurs door de Difoga in 1936. Foto West-Brabants Archief, collectie BoZ. Layout-vormgeving/druk Twigt GrafiMedia - Moordrecht

De Waterschans | 2018 | | pagina 2