Frits Diepen, autoliefhebber pur sang Gijs Asselbergs en John Roovers Naar aanleiding van het artikel Vliegtuigbouw in West-Brabant in het derde nummer van De Wa terschans van 2016 en de bijkomende informatie in de daaropvolgende editie, wilden we nóg een hoofdstuk toevoegen aan het interessante leven van Frits Diepen. Frederik Jan Leo Diepen, gebo ren op 29 augustus 1915 in Tilburg als zoon van een textielfabrikant, was niet alleen luchtvaartpio nier, succesvol ondernemer en zakenman, maar ook een verdienstelijk rallyrijder en autocoureur. In een relatief korte periode in de tweede helft van de jaren dertig, van 1936 tot 1940, nam hij deel aan tal van nationale en internationale wedstrijden. Garagehouder en rallyrijder, een ideale combinatie In december 1934, amper vijf maanden na het voltooien van zijn gymnasiumopleiding, nam Frits Diepen een garagebedrijf aan de Antwerp sestraatweg in Bergen op Zoom over en werd zo Forddealer (zie het artikel Forddealers in Ber gen op Zoom in dit nummer). Vervolgens liet hij zich inschrijven in het bevolkingsregister van Bergen op Zoom. Hij ging eerst in de kost bij het gezin Van Baal-Raats in de Burgemees ter De Roocklaan en een jaar later bij het echt paar Heijstraten-Clement aan het Bolwerk-Zuid.1 Op laatstgenoemd adres bleef hij twee jaar wo nen, om vervolgens te verhuizen naar het ap partement boven de showroom van zijn nieuw gebouwde bedrijfspand op de hoek van de Moerstraatsebaan (de huidige Buitenvest) en de Bredasestraat (afb. 1).2 Het was Bergenaar Adriaan H.A.M. Testers die Frits Diepen introduceerde in het wereldje van de autosport. Testers was lid van de Automobile Club de Nice et Cote d'Azur en had al aan een Afb. 1. De Difogagarage op de hoek van de Bredasestraat en de Moerstraatsebaan nu Buitenvestbij avond, situatie na de uitbreiding van het gebouw in 1940-1941. Boven de hier fraai verlichte showroom zien we het appartement van Frits Diepen. Foto West-Brabants Archief, collectie BoZ. De Waterschans 2 - 2018 76

De Waterschans | 2018 | | pagina 32