Frits Diepen, deelnemer aan de eerste autorace in Nederland Op initiatief van de KNAC werd 79 jaar gele den, op 3 juni 1939, voor het eerst in Nederland een autorace gehouden. In Zandvoort was een stratencircuit in de vorm van een acht, met een kleine en een grote lus, ter lengte van 2,284 kilometer uitgezet. Het was een erg bochtig en smal circuit met twee rechte stukken waar de coureurs elkaar moeilijk konden passeren.43 Tienduizenden belangstellenden, onder wie prins Bernhard, zagen te midden van de 58 cou reurs veel bekende Monte Carlo-rallyrijders aan de start verschijnen. Er werd in zeven verschil lende klassen gereden. Diepen had zich inge schreven in de klasse F (motoren met een cilin derinhoud van 3000 tot en met 5000 cc). De race ging over 40 ronden - in totaal ruim 91 kilometer. De klasse werd nipt gewonnen door Robert Tie- lens uit Meerssen. Hij finishte in een Delahaye in een tijd van 1 uur, 7 minuten en 48,4 seconden. Frits Diepen werd in zijn Ford knap tweede op precies acht seconden van de winnaar. De derde plaats was voor Karel Ton uit Utrecht eveneens met een Ford in een tijd van 1 uur, 8 minuten en 24 seconden. Ook de plaatsen vier en vijf waren voor Fordrijders. De snelste ronde in de klasse F werd in ronde elf door Diepen gerealiseerd in een tijd van 1 minuut en 38,6 seconden, een ge middelde van 84 kilometer per uur. 44 Zandvoort zou het laatste kunststukje van Frits Diepen in de autosportwereld zijn. De Tweede Wereldoorlog zette een streep onder de reeks van autorally's, -crosses en -races. Na de Tweede Wereldoorlog ging Frits zich volledig toeleggen op een loopbaan in de vliegtuigbran che. Op 4 juli 1974 overleed hij, bijna 59 jaar oud, terwijl hij aan zijn bureau op het kantoor van VFW-Fokker in Düsseldorf werkte, onver wacht aan een aneurysma. Met dank aan Peter Diepen voor zijn aanvullin gen en correcties en het beschikbaar stellen van Afb. 13. De Ford V8 cabriolet met startnummer 2, waarmee Frits Diepen deelnam aan de vijfde Brabant Grensrit in september 1937. Foto West-Brabants Archief, collectie BoZ. 89 De Waterschans 2 - 2018

De Waterschans | 2018 | | pagina 45