Beste lezer, werking bestaat al heel lang en verloopt iedere keer naar onze zeer grote tevredenheid. Uiteraard zijn daar de bestuursleden van de Kring, die de redactie ondersteunen en op wie we altijd een beroep kunnen doen. Toen ik aan deze column begon, viel mijn oog op een oude Waterschans die aan de andere kant van de tafel lag. Het was er eentje uit 2005, in dat jaar ben ik in de redactie gekomen. Het oude exemplaar deed me denken aan de ontwikkeling die De Waterschans sindsdien heeft doorgemaakt. De knalgele balk die destijds op de cover stond, heeft jarenlang het uiterlijk van ons tijdschrift bepaald. Eerlijk gezegd, heb ik dat nooit mooi gevonden. In 2008, onder het hoofdredacteurschap van Yolande Kortlever, heeft de vormgeving een nieuw format gekregen, het huidige model. Het is ontworpen door bu reau De Werkkamer hier in Bergen op Zoom en wordt door iedereen als bijzonder geslaagd beschouwd.Het format is niet alleen heel mooi, het heeft zich bewezen als bijzonder prettig om mee te werken. Ook blijkt het zich uitstekend te lenen om steeds weer andere, aansprekende covers te maken. Hoewel je zou verwachten dat dat bruinrode model ondertussen voldoende bekend is, krijgt de redactie nog regelmatig complimentjes, niet alleen van u, maar ook van mensen buiten onze vaste lezerskring, dat ons blad is uitgegroeid tot zo'n prachtig en profes sioneel tijdschrift. Naar aanleiding van die ontwikkeling door de jaren heen, bedacht ik dat het misschien eens tijd wordt om in deze column aandacht te vra gen voor de mensen aan wie we elke keer zo'n mooie Waterschans te danken hebben. Voor zover ik me kan herinneren, is dat niet eerder gebeurd. In de eerste plaats zijn dat Daniël en Arjan Vis. Hun namen zullen u weinig zeggen, maar Da niël is de drukker en Arjan is verantwoordelijk voor de opmaak van ons tijdschrift. Vier keer per jaar maken we een nieuw nummer. Dat kost altijd veel moeite en inspanning, veel meer dan u waarschijnlijk zou denken. De nieuwe num mers komen tot stand in nauwe samenwerking tussen de redactie en de heren Vis. Die samen- Dan zijn er de auteurs van de artikelen, be langrijke mensen, van wie volledig afhankelijk zijn: zonder auteurs geen artikelen en zonder artikelen geen tijdschrift. Ik wil daarom graag iedereen bedanken die ooit in De Waterschans heeft geschreven, van het eerste tot en met het laatste nummer. Het is wonderbaarlijk hoe er, elke keer opnieuw, voldoende kopij blijkt te zijn om een nieuwe Waterschans te vullen. Het on derwerp van die kopij kan heel divers zijn, zie het vorige nummer, waar het ging om histori sche brieven en vergelijk dat met het nummer dat voor u ligt, waar het hoofdonderwerp wordt gevormd door aspecten van de automobiele ge schiedenis van Bergen op Zoom. Vanzelfsprekend wil ik in mijn dank ook de zeer gewaardeerde collega's in de redactie betrek ken. Ieder doet zijn deel van het werk, onze samenwerking verloopt nooit zonder discussie, maar wel altijd bijzonder prettig Tenslotte moet ik u bedanken, beste lezer! Want de uitgave van De Waterschans is alleen mo gelijk dankzij uw financiële bijdrage als lid van de Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom en dankzij de omstandigheid dat u bereid bent om elke keer opnieuw De Wa terschans te lezen. Dat ons tijdschrift nog lang mag bestaan! Jan Peeters, hoofdredacteur De Waterschans 2 - 2018 48

De Waterschans | 2018 | | pagina 4