Stadsexcursie de Waterschans Graag nodigt het bestuur u uit voor een stadsexcursie naar de Waterschans op zondag 2 september aanstaande. Het verzamelpunt is het toegangsweggetje van Aan Lager Wal, Waterschans 11, nabij de scherpe bocht in de Calandweg, om 12.00 uur. Bij de start van de Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom in 1968 werd er meteen een driemaandelijks mededelingenblad uitgegeven met de naam, die wij na vijftig jaar nog kennen: De Waterschans. De naamgeving van dit blad gebeurde onder de volgende motivatie: "Is het kiezen van een naam voor wat dan ook meestal een moeilijke zaak, het vinden van een geschikte titel voor een mededelingenblad van een plaatselijke historische kring is erger dan het zoeken naar een speld in een hooiberg. Laten we eerlijk zijn: wij hebben die speld niet gevonden, die ideale titel die aan alle voorwaarden voldeed. Maar tegen de naam Waterschans bleken geen bezwaren te bestaan." Vijftig jaar geleden was de Waterschans naast de Kop van 't Hoofd niet meer dan een oesterput, die niet voor publiek toegankelijk was en waarvan alleen nog maar de plattegrond herinnerde aan het eerdere bouwwerk. Niemand kon toen bevroeden dat deze Waterschans ooit nog eens in volle glorie terug te zien zou zijn. Aannemer De Vries Werkendam BV is al ruim één jaar bezig met de reconstructie en in de maand juni van dit jaar moet dit werk opgeleverd gaan worden. De excursie staat onder leiding van Tom van Eekelen. U bent van harte welkom bij deze excursie en zoals gebruikelijk zijn hier geen kosten aan verbonden. Om een beeld te hebben van het aantal deelnemers verzoeken wij u zich aan te melden bij secretaris Sjef de Wit, j.c.dewit@home.nl, telefoonnummer 0164-257307. De Waterschans 2 - 2018 50

De Waterschans | 2018 | | pagina 6