Beste lezer, Kroonleden Deze keer hou ik het wat korter, met uw welne men, dan gewoonlijk. Tenslotte, beste lezer, doet het mij veel plezier om u op de hoogte te brengen van een uitbrei ding van de redactie. René Asselbergs heeft zich bereid verklaard om tot ons gezelschap toe te treden. We zijn verguld met zijn aanmelding, in deze Waterschans treft u een column aan waarin René zich aan u voorstelt. Namens de redactie wens ik u veel leesplezier! Jan Peeters, hoofdredacteur In het nummer van De Waterschans dat nu voor u ligt, treft u de volgende artikelen aan: Restauratiearchitect Jan Weyts maakt melding van een interessante vondst die hij in de archie ven heeft gedaan. Dankzij dit nieuwe gegeven is duidelijk geworden wat de oorsprong is geweest van enkele bijzondere bouwonderdelen van het stadhuis. De vraag naar die herkomst was een zaak die al langere tijd speelde. In een bijdrage van mijn hand wordt een raad selachtig schilderijtje besproken in de collectie van het Markiezenhof. Wie het gemaakt had en waarom het museum dit schilderij had verwor ven, was in het verleden niet goed vastgelegd. Zodoende was die kennis verloren gegaan. Stukje bij beetje wordt het raadsel ontsluierd. De schilder blijkt destijds al eens met het Mar kiezenhof te maken te hebben gehad. Vandaag de dag zou zijn werk een belangrijke functie kunnen vervullen in Bergen op Zoom. Collega Bart van Eekelen houdt zich sinds enige jaren bezig met de bouwgeschiedenis van het Markiezenhof. In zijn artikel gaat het over een achttiende-eeuws element in het gebouw. Bart beschrijft waar het oorspronkelijk vandaan komt en hoe het in Bergen terecht is gekomen. Tussen de familie van de opdrachtgever en Ber gen op Zoom is er een al eerder opgemerkte, toevallige, maar wel interessante relatie. Marianne de Hoogh-Andriessen heeft een nieuw deel geschreven in haar reeks van oor logsverhalen. Deze keer gaat het niet over een held uit het verzet, maar over een jonge Bergse vrouw die de pech had om op het verkeerde mo ment op de verkeerde plaats te zijn. Mariannes verhalen laten ons niet onberoerd, al is de oor log nog zo lang geleden. FAUBTD NUMINE BERGA VIDTRIX De uitgaven van de Geschiedkundige Kring kunnen mede tot stand komen dankzij het speciale lidmaatschap van de volgende bedrijven: DARVI BV P. JANSEN Installatie Techniek BV Taxi en toeringcarbedrijf DE KOCK Steenhouwerij DE KORT Grand Hotel en Résidence DE DRAAK - A Hampshire Classic Lindhout schilder-vastgoedonderhoud De Waterschans 3 - 2018 104

De Waterschans | 2018 | | pagina 4