Even voorstellen, Het is een goed gebruik om je even voor te stel len, aLs je ergens voor het eerst in een gezel schap aanwezig bent. Als nieuw-aangetreden lid van de redactie van De Waterschans wil ik dat graag ook doen voor u, lezers van De Water schans. Mijn naam is René Asselbergs. Ik ben in 1944 geboren in Bergen op Zoom en heb daar tot mijn negentiende jaar gewoond. Na de vervul ling van mijn militaire dienstplicht heb ik aan de Nijmeegse universiteit sociologie en publicis tiek (openbare communicatie) gestudeerd. Tij dens mijn studie heb ik een grote affiniteit met geschreven en gedrukte media ontwikkeld. Ik was dan ook erg gelukkig dat ik, na in 1974 te zijn afgestudeerd, direct als beleidsontwikke- laar aan slag kon bij de Directie Radio, Televisie en Pers van het (toenmalige) ministerie van CRM (Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk). In mijn werkzame leven heb ik me nadien steeds beziggehouden met het overheidsbeleid ten aanzien van de massamedia. Eerst dus bij het ministerie, daarna bij het Sociaal en Cultu reel Planbureau, nog later bij de Mediaraad en tenslotte bij de Raad voor Cultuur. Tot mijn pensionering heb ik in Zoetermeer ge woond; een groeistad die begin jaren zeventig krap 30.000 inwoners had en toen mijn vrouw en ik er in 2005 vertrokken 130.000 inwoners telde! Teruggekeerd in mijn geboortestad, on dervond ik dat het Bergen op Zoom dat ik in de jaren zestig verlaten had, er - vanzelfsprekend - niet meer was. Om weer aansluiting te krijgen bij de leefwereld in onze stad heb ik mij onder meer aangemeLd bij de Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom en volgde ik een cursus van de pas opgerichte School voor Geschiedenis. En ik stortte me in het klassieke- muziekleven in de stad. Jarenlang heb ik met buitengewoon veel plezier deel uitgemaakt van de cellogroep van Symfonieorkest Jacob Obrecht. Momenteel speel ik ook geregeld mee met het projectorkest dat Hortus Musicus Religiosus be geleidt bij zijn uitvoeringen, vooral in de Gertru- diskerk. Geschiedenis, kunst en cultuur (en de verbin dingen daartussen, zowel in algemeen als in lo kaal opzicht) brengen mij steeds meer in bewe ging. Letterlijk gebeurde dat bij mijn voettoch ten naar Santiago de Compostela, naar Rome en tenslotte van Rome naar Jeruzalem. Toen onlangs bleek dat Joost de Graauw, redactielid van De Waterschans, zich om gezondheidsrede nen gedwongen voelde zijn werk op te geven, heb ik (na een korte ontmoeting met hem) niet geaarzeld me bij de redactie te melden als kan didaat voor de invulling van de vacature die er door het vertrek van Joost was ontstaan. Nu het zover is, verheug ik me als nieuw-aangetreden redactielid op de invulling van die taak. Ik dank de redactie voor het vertrouwen dat ze mij ge geven heeft. René Asselbergs 105 De Waterschans 3 - 2018

De Waterschans | 2018 | | pagina 5