Vooraankondiging Hofzaallezingen 2019, twintigste editie Voor de twintigste keer zal er een reeks Hofzaallezingen worden georganiseerd over de cultuurhistorie van Bergen op Zoom en de regio. De lezingen zijn gekoppeld aan het thema aarde, in de meest brede zin van het woord. Hiermee wordt aangesloten bij het gelijknamige thema van de tentoonstelling Lage Landen, schatten uit het Rijks, die van 17 februari tot en met 10 juni 2019 in Het Markiezenhof te bezichtigen is. Vanwege het vierde lustrum zal er een vijfde lezing aan de reeks worden toegevoegd. Bij aankoop van een complete set lezingen 27,50) krijgt u deze vijfde lezing er gratis bij. De namen van de sprekers en hun onderwerpen zijn al bekend, dit zijn: Dinsdag 12 maart: Han Leune over Fort Henricus en de West-Brabantse Waterlinie. Dinsdag 19 maart: Erik de Jonge over zijn werk op de Brabantse Wal en/of als natuurfotograaf. Dinsdag 26 maart: Mark Bokhorst over de geologie van de Brabantse Wal. Dinsdag 2 april: Marco Vermunt over de opgravingen van het kasteel te Wouw. Donderdag 11 april: Paul Schnabel over de eigenaardigheden van Nederland (in het kader van de tentoonsteLLing Lage Landen). De Lezingen worden gehouden in de HofzaaL van het Markiezenhof te Bergen op Zoom en worden georganiseerd door de Geschiedkundige Kring, het Cultuurbedrijf (afdeling Markiezenhof), Heemkundekring Halchterth en het West-Brabants Archief. Het is op dit moment nog niet mogelijk om kaarten te kopen (ook niet om reserveringen te maken). Meer informatie over de lezingen en de kaartverkoop wordt gepubliceerd in het decembernummer van De Waterschans alsmede op de websites van de organiserende organisaties. Landschap met vissers en turfste- kende boeren in het laagveen, olie verf op paneel, Hendrik Willem Schweickhardt, 1783. Een van de topstukken uit het Rijksmuseum die straks in Museum het Markiezenhof te bewonderen zijn 107 De Waterschans 3 - 2018

De Waterschans | 2018 | | pagina 7