Feestelijke slotbijeenkomst jubileum 24 tiouembeh 2018 Een welverdiend lintje Brokken-relaas Op zaterdag 24 november waren de leden van onze Geschiedkundige Kring op een historische plaats te gast, namelijk op de locatie van het abattoir dat ei tot 1978 stond. De Rabobank, een van onze jubileumsponsors, had geheel belangeloos haar ontvangstzalen beschikbaar gesteld voor onze slotbijeenkomst. Twee op canvas gedrukte afbeeldingen van het voormalige slachthuis sieren sinds die middag de ruimten van de bank die wij voor de bijenkomst mochten benutten. Een feestelijk gevulde zaal bij Rabobank in Bergen op Zoom Vooraf was uiteraard het nodige georganiseerd met de bank, de beveiliging, ae 5HV en de catering, die in deskundige hanuen was van 'PION Horeca en Promotie Familie Weyts had gezorgd voor een doorlopende projectie van afbeeldinqen uit het verleden, die in de ilmzaal' kon worden bekeken. Er was weliswaar een strak draaiboek om het evenement in goede banen te leiden, maar al snel werd duidelijk dat er veel meer belangstelling was dan waarop gerekend was. Dat betekende dat de 16C zitplaatsen al snel vergeven W3ren en bijna een even groot aantal leden met een staanplaats genoegen moest nemen. Toen rond half vier iedereen binnen was en voorzien van koffie of thee nam de voorzitter het woord. Een woord van welkom was er voor de leden van het eerste jaar, voor ons lid en burgemeester Frank Petter, die namens de koning nog wat officiële woorden zou spreken, voor qastspreker Piet Juten en uiteraard voor de leden van de werkgroep Boeken. Naoat de voorzitter Kort stil was blijven staan b:j de verschil lende hoogtepunten van het jubileumjaar was het tijd om de burgemeester net woord te geven. Vanaf net sprekerspodium nod.gde hij ons lid Gertrude van Roode-Verhees uit om even naar voren te komen en naast hem te komen staan. Hij beloofde gelijk dat hij later wel naar bereden zou stappen. Gertrude werd geroemd om haar tomeloze inzet voor het jubileumboek, waarvoor zij belast was met de beeldredactie. En er werd ook duidelijk gemaakt dat dit al het vijfde boek was waaraan zij haar medewerking had verleend en dat het verlies van haar echtgenoot Adriaari haar niet hao weer houden om haar werk voort te zetten. Ook het vele werk voor het West-B-abants Archief bleef niet onvermeld. Voorts was zij jaren bestuurslid van de Gertrudis Cultuur Stichting en zet zij zich in voor ae Lfevevrouweparochie en voor Hortus Musicus Religiosus, zoals voor de jaarlijkse Lessons and Carols traditie in do aanloop naar Kerstmis. Kortom, bijna teveel om op te noemen en belangrijk genoeg om namens de koning haar te benoemen tot lid irj de Orde van Oranje Nassau. Vervolgens speldde hij haar de versierselen die daarbij horen op feliciteerde hij haar hartelijk en overhandigde een fraai boeket. Dit ging gepaard mei een luid en welgemeend applaus. Vervolgens kreeg Piet Juten, eveneens lid van onze Kring, maar vooral ook voorzitter van de Vereniging Binnenstad, het woord. Bij zijn voorbereiding, zo zei hij, had hij drie manieren overwogen om stil te staan bij het vijftigjarig jubileum van de Geschiedkundige Kring. Uiteindelijk had hij voor zichzelf de makkelijkste weg gekozen en voor de aanwezigen de leukste, Burgemeester Petter speldt mevrouw Gertrude van Roode-Verhees de versierselen op die horen hij het,lidmaatschap in de Orde van Oranje Nassau

De Waterschans | 2018 | | pagina 4