De overhandiging rr. f A U S 7- GESCHIEDKUNDIGE KRING BERGEN OP ZOOM De jubilarissen waren bijna allemaal persoonlijk aanwezig zodat ze hun boek onder applaus van de overige leden overhandigd kregen van de voorzitter. Daarna kon het officiële deel worden gestoten met een welgemeend woord van dank aan Marc van der Steen, die het project vijftig jaar Geschiedkundige Kring, met groot enthousiasme en inzet tot een waar succes heeft gemaakt. Daarna was er voor de aanwezigen gelegenheid om de gedecoreerde te feliciteren. Onder het genot van een drankje en hap:e was er nog tijd voor ontmoeting. Tijdens de receptie draaide de diaserie over oud Eergen op Zoom, die zich mocht verheugen in de nodige belangstelling. Terwi|l anderen juist ervoor kozen elkaar te ontmoeten en te praten over velleden en heden vari de stad en de Kring. Het was een geslaaqd evenement en na afloop kregen de leden hun eigen exemplaar van het ledengeschenk 2018, Bergen in brokken, mee naar huis. De eerste exemplaren van Bergen in brokken voor de leden van 1968 - op deze foto medeoprichter van de Kring de heer Chris van den Boom Toen hij denkbeeldig 's avonds van zijn route thuiskwam, vermoeid van school en spelen, lag dc speculaas zelfs over de vloer. Zijn hrokken-relaas kreeg van de aanwezigen een enthousiast applaus. Uiteraard werd er door Piet ook nog een serieuze noot gek~aakt over de actuele discussie rondom het behoud van 'het Ketrientje', maar hoe wij als Geschiedkundige Kring daarop terug zullen kijken bij ons 100-jarig bestaan is nog in nevelen gehuld. Als laatste spreker kreeg Willem Vermeulen, voorzitter van de werkgroep Roeken, het woor d Hij keek terug op ruim drie jaar denk- en doe-werk inzake de totstandkoming van hec boek Bergen in brokken Dank sprak hij uit aan al diegenen die nauw betrokken waren bij de realisatie van het boek, waarbij hij constateerde nat de leeftijd van de medewerkenden uiteen liep van oertig tot tachtig. Dat biedt in ieder geval perspectief voor de toekomst van de Geschiedkundige Kring. Ook een woord van dank ging uit naar de vormgever en drukker waarmee het fijn samenwerken was. Daarna overhandiqde hij symbolisch het eerste exemplaar aan de vnorzitter, die dit vervolgens aanbood aan ons lid burgemeester Pelter. Alle leden die al vanaf het oprichtingsjaar 1968 lid zijn kregen een boek met officiële cpdracht, fraai gekalligrafeerd door de juist gedecoreerde Gertrude van Roode. De oude glazen accubak vulde zich tijdens zijn rondgang langs verdwenen gebouwen met steeds meer brokken (speculaas] De heer Piet Juten hield een voordracht over de vele verdwenen brokken in de Bergse binnenstad gezien de soontane reacties uit het publiek. Piet nam ons mee met een 'route' door de stad in zijn jeugd. En hij had e en grote boodschappentas meegenomen. Weldra werd duidelijk uat als aanloop naar de boekpresentatie, Piet de nodige brokken zag op zijn trip ooot de stad in vergelijking met destijds. Bij het passeren van eke verdwenen winkel, werkplaats of gebouw wierp hij een symbolische brok (van speculaas) in een yiote glazen Varta-accubak. En de eindeloze opsomming van onze spreker word soms nog aangevuld vanuit het publiek. De heer Jan Weyts studeerde in 1968 nog in Delft toen hij lid werd van de Geschieakundige Kring Tijdens de receptie na afloop werd er al volop door het nieuwe boek gebladerd Foto's: Dick Vermaas Mevrouw Geintje Jongerius- van Witzenburg liet weten oat ze het een overweldigende bijeenkomst had gevonden 5

De Waterschans | 2018 | | pagina 5