burgemeester P.A.F. BLom ging kennelijk verge zeld van een goede reclame campagne. Diverse persbureaus hadden aan het bestuur gevraagd of ze erbij aanwezig mochten zijn en of ze foto's (onder alleenrecht) mochten maken, zonder de kosten daarvan in rekening te brengen. Onder hen het R.K. Foto-Persbureau "Het Zuiden" uit 's-Hertogenbosch, de N.V. Polygoon Film fabriek-Fotopers Bureau, de N.V. Vereenigde Fotobureaux uit Amsterdam alsmede het Inter nationaal Persbureau (I.P.A.) uit Amsterdam (zie afb. 8). Ter gelegenheid van de opening van het Gemeentemuseum werd er zelfs op 12 maart een lunch aangeboden. Helaas hebben wij geen lijst van genodigden aangetroffen, noch waar de lunch werd aangeboden, maar wel het lunch- menu. Er stond ten minste één traditioneel Bergs ingrediënt op dat menu: ansjovis (zie afb. 9). Curieus is een brief uit Milaan, gedateerd 5 mei 1932, die wij in het archief aantroffen (zie afb. 10).57 y.*r t?; O VÖÓP Afb. 9. Menu van de lunch bij gelegenheid van de opening van het gemeentemuseum op 31 maart 1932. Collectie West-Brabants Archief, foto Kees Klaassen. Afb. 10. Het bestuur van de Geschiedkundige Kring "het Markiezaat", maart 1932. Van links naar rechts: A.C.J. van de Laarschot (penningmeester), A.J.L. Juten (voorzitter) en J.F. Bevin (secretaris). Zij vormden tevens het bestuur van het gemeentemuseum in de Gevangenpoort. Rechts archivaris C.J.F. Slootmans, gemeentelijk gedelegeerde. Foto Collectie West-Brabants Archief. De Waterschans 1 - 2019 22

De Waterschans | 2019 | | pagina 22