Kroonleden Jan IV van Glymes, die zo onfortuinlijk in Spanje een vroege dood vond. De beide inleiders Joey Spijkers en onze Bart van Eekelen (lid van zo wel de boekenwerkgroep als de redactie van De Waterschanswerken mee aan een boek over Jan IV dat volgend jaar als ledengeschenk zal worden uitgegeven. Daarbij wordt ook nieuw bronnenmateriaal gebruikt en op 10 april wordt hopelijk al een tipje van de sluier opgelicht. Het is nog ver weg, maar ik wil u er alvast op wijzen dat de Geschiedkundige Kring deze zo mer de Brabantse Heemdagen zal organiseren. Het is dit jaar de 71ste editie van deze samen komst van Brabantse historische en heemkun dige kringen die al tweemaal eerder in en rond Bergen op Zoom plaatsvond. Voor geïnteres seerden die al lang niet meer in onze stad en streek zijn geweest is er veel nieuws te zien, vooral op militair-historisch gebied. We zullen daarom op 22 en 23 augustus aandacht beste den aan de pas gerestaureerde vestingwerken van de stad en natuurlijk de West-Brabantse waterlinie. Naar goed gebruik wordt de eer ste dag vooral wandelend doorgebracht en de tweede fietsend. Het zou leuk zijn als er ook een flinke delegatie van onze Kring deelneemt, dus reserveer als het mogelijk is deze dagen in uw agenda. Ik wens u veel leesplezier met deze goedgevul de editie van De Waterschans en hoop u spoedig weer te treffen op de Algemene Ledenvergade ring. Koert Damveld, voorzitter Nieuwe leden per 1 maart 2018 Mevr. J.C. Baaij Bergen op Zoom Dhr. T.B. Blonet Bergen op Zoom Dhr. C. van den Boom Bergen op Zoom Dhr. R.J.A. van Gilst Bergen op Zoom Mevr. L. Goossens-Naalden Bergen op Zoom Dhr. D.M.H.C.M. Hagenaars Bergen op Zoom Dhr. P. van Hal Bergen op Zoom Dhr. F. Huijgens Bergen op Zoom Dhr. R. Lelieveld Bergen op Zoom Dhr. A.F.J. van Loon Bergen op Zoom Dhr. D.J.D. van Miert Abcoude Dhr. B.J.M. van Roosendaal Bergen op Zoom Dhr. PJ. Sinke Lepelstraat Dhr. H. Speek Bergen op Zoom Dhr. C.A.M. Spikker Bergen op Zoom Dhr. A.C.M. van Sprundel Bergen op Zoom Mevr. M.B.T. Stuart Heelsum Dhr. A.PJ. Suijkerbuijk Bergen op Zoom Dhr. F.J.M. Suijkerbuijk Bergen op Zoom Mevr. H.A.M. Theunisse Nijmegen Dhr. H. Veraart Bergen op Zoom Dhr. M. van der Wegen Bergen op Zoom Dhr. C. Wierikx Bergen op Zoom FAUBTD NU Ml NE BERGA VICTRIX De uitgaven van de Geschiedkundige Kring kunnen mede tot stand komen dankzij het speciale lidmaatschap van de volgende bedrijven: DARVI BV P. JANSEN Installatie Techniek BV Taxi en toeringcarbedrijf DE KOCK Steenhouwerij DE KORT Grand Hotel en Résidence DE DRAAK - A Hampshire Classic Lindhout schilder-vastgoedonderhoud 3 De Waterschans 1 - 2019

De Waterschans | 2019 | | pagina 3