Vooraankondiging jaarexcursie 2019 nog een belangrijke handelsstad en de heren van Bergen, de Glymesen, behoorden tot de in vloedrijkste politici van het land. In een tentoon stelling over Dürers bezoek zou er ook aan deze zaken volop aandacht kunnen worden besteed. Daarom, op naar de volgende vijftig jaar Ge schiedkundige Kring en op naar een veel brede re bekendheid met de geschiedenis van Bergen op Zoom! Beste lezer, zeer tot onze spijt hebben we het decembernummer van vorig jaar niet uit kun nen brengen. Door een samenloop van om standigheden: ziekte, onverwachts tijdgebrek en ontwikkelingen in de persoonlijke sfeer bij auteurs van geplande artikelen, is het niet ge lukt om voldoende kopij bijeen te krijgen om een volwaardige aflevering daarmee te vullen. Overmacht heet dat. Zodoende was er voor de redactie geen andere optie dan De Waterschans 18-4 te laten vervallen. Tenslotte nog dit, voor alles is er een tijd van komen en van gaan en dat geldt ook voor mijn hoofdredacteurschap. U heeft zojuist mijn laat ste column gelezen, in de redactievergadering heb ik het stokje overgedragen aan coLLega René Asselbergs. René is bereid om ad interim als hoofdredacteur op te treden, ondertussen gaan we op zoek naar een definitieve invulling van de functie. Het was mij een eer en een ple zier, het ga u goed! Jan Peeters Op zaterdag 7 september 2019 verzorgt de Werkgroep Excursies van de Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom de jaarlijkse dagexcursie voor leden en introducees van De Kring. Dit jaar gaan we naar Mechelen, ooit de Bourgondische hoofdstad van de Nederlanden. Na de koffie staat als eerste een bezoek aan Museum Hof van Busleyden, een verrassend renaissance-stadspaleis in Mechelen, op het programma. Na een ingrijpende restauratie is het Hof van Busleyden sinds 2018 weer te bezoeken. We worden door gidsen in het paleis rondgeleid en we zullen kennismaken met de tentoongestelde kunstcollectie. Na de gezamenlijke lunch worden in de voormalige refugie van de abdij van Tongerlo de ateliers bezocht van de Koninklijke Manufactuur De Wit. Dit bedrijf bestaat sinds 1889 en is gespecialiseerd in het reinigen, de conservatie en de restauratie van oude wandtapijten en antieke weefsels. Prestigieuze stukken uit de grootste musea en privéverzamelingen werden er in de loop van de tijd al behandeld. Het dagprogramma met informatie over de reistijden, de wijze van aanmelden, de inschrijvingskosten en dergelijke wordt gepubliceerd in De Waterschans 2019-2 die in juni 2019 wordt uitgebracht. Attentie: de inschrijfperiode kan in uw vakantie vallen. Namens de Werkgroep Excursies, Fons Evers 5 De Waterschans 1 - 2019

De Waterschans | 2019 | | pagina 5