Lezing: Bart van Eekelen en Joey Spijkers Datum: woensdag 10 april 2019 Tijd: na het huishoudelijke deel van de Algemene Ledenvergadering Plaats: Ontmoetingskerk, Bolwerk Zuid 134 (ingang Thomas de Rouckstraat) Bergen op Zoom Jaarlijks organiseert de Geschiedkundige Kring na het officiële gedeelte van de Algemene Le denvergadering een activiteit in de vorm van een lezing, vertoning van filmbeelden of anders zins. Dit jaar laten we Bart van Eekelen samen met Joey Spijkers aan het woord. Zij werken momenteel samen met een groep van onderzoekers aan een boek over markies Jan IV van Glymes-Bergen (1528-1567), waarvan zij de samenstellers en mede-auteurs zijn. Dit wordt verwacht in 2020. Zij zullen vertellen over de totstandkoming van dit boek en over het nieuwe onderzoek dat naar deze belangrijke markies wordt gedaan. Bart van Eekelen is in 1989 geboren in Roosendaal. Hij behaalde in 2011 en 2012 aan de Uni versiteit Leiden respectievelijk het Bachelor- en Masterdiploma in de kunstgeschiedenis. Hij werkt als medewerker collectiebeheer bij museum Het Markiezenhof. Ook is hij buiten promovendus bij de Universiteit Utrecht en lid van het ARDS-netwerk van beeldhouwkunst specialisten. Als promovendus schrijft hij een proefschrift over de bouwgeschiedenis van het Markiezenhofcomplex. Hij heeft in diverse tijdschriften artikelen gepubliceerd, onder meer over onderdelen van het Markiezenhof, over diverse markiezen van Bergen op Zoom en kunst gere lateerd aan Bergen op Zoom. Daarnaast is hij al enkele jaren redacteur van de boeken en het tijdschrift De Waterschans die worden uitgegeven door de Geschiedkundige Kring van Bergen op Zoom. Ook werkt hij als docent bij de School voor Geschiedenis, verzorgt hij rondleidingen en geeft hij lezingen in binnen- en buitenland. Joey Spijkers is in 1988 geboren in Oosterhout. Hij behaalde in 2012 zijn Bachelordiploma en in 2015 zijn (Research) Masterdiploma in middeleeuwse geschiedenis aan de Universiteit Leiden. Sindsdien was hij werkzaam als vrijwillig onderzoeker bij Historisch Centrum Het Markiezen hof. Hij heeft diverse onderzoeken verricht en publicaties op zijn naam staan, onder meer over de Raad van Beroerten. Het belooft een interessante kennismaking te worden met Jan IV van Glymes-Bergen, waarvoor wij u graag uitnodigen. Ook introducés zijn vanaf 20.45 uur van harte welkom. In verband met de capaciteit van de zaal verzoeken wij u uw aanwezigheid en die van eventuele introducees bij de lezing te melden vóór woensdag 3 april 2019, bij voorkeur per e-mail secretaris@geschiedkundigekringboz.nt en eventueel per telefoon (06-53604210).

De Waterschans | 2019 | | pagina 8