De Waterschans 2018-3, rectificaties en aanvulling U Tl mm ma ill Hï nti II BW lilUI Bart van Eekelen en Jan Peeters Het balkon In het artikel "Het balkon van het Markiezen hof", in De Waterschans 48 (2018) 3, zijn in de drukproef-fase twee foutjes in bijschriften geslopen. Pagina 132, bijschrift afbeelding 6: lees "Ontwerp voor de restauratie van een deel van de voorge vel van Huis Schuylenburch met reconstructie van het balkon uit 1715." Pagina 135, bijschrift afbeelding 8: lees "Het balkon bij de voltooiing van de restauratie van het Markiezenhof op 27 mei 1987. Van links naar rechts: koningin Beatrix; Leo van Nispen tot Sevenaer, directeur Restauratiezaken van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg; Pieter Zevenbergen, burgemeester van Bergen op Zoom; Frank Houben, commissaris van de ko ningin in Noord-Brabant. Foto Thom van Amster dam". Met dank aan mevrouw T. Booij voor haar opmerkzaamheid en aan de heer K. Somer (RCE) voor de identificatie van Leo van Nispen. Schoeff In "Schoeff in het Markiezenhof", eveneens in De Waterschans 48 (2018) 3, heeft de auteur een poging gedaan om de wijze te reconstrueren waarop het schilderijtje in 1993 in het museum terecht is gekomen. Met betrekking tot dit arti kel heeft de toenmalige Algemeen Directeur van Philip Morris Bergen op Zoom, de heer J. Schip per, recent in een gesprek met de heer K. Hielke- ma verklaard dat de reconstructie van de ver werving geheel in overeenstemming is met de werkelijke gang van zaken destijds. De heer Schipper kon het zich nog precies herinneren. De heer Dumoulin was de financiële man in de toenmalige directie. Bij deze aankoop was de Stichting Vrienden van het Markiezenhof niet betrokken. Met dank aan de heer K. HieLkema voor deze informatie. KI Afb. 1. Het balkon op 27 mei 1987. Afb. 2. Jhr. ir. Leo van Nispen tot Sevenaer in 1991, foto Felix Janssens, Stadsarchief s Hertogenbosch. 9 De Waterschans 1 - 2019

De Waterschans | 2019 | | pagina 9