eens dat de meeste bommen verspreid vielen. Alhoewel sommige bommen in het geplande gebied vielen had het bombardement weinig effect op de olieproductie. Wel werden 21 Duit sers en 6 buitenlanders gedood en 18 huizen in het doelgebied vernield. Ongelukkigerwijs ging de route van de bommenwerpers langs een Duits nachtvluchtbaken bij Bocholtz, ongeveer 30 mijl van Sterkrade. met het gevolg dat 21 bommenwerpers door Duitse jachtvliegtuigen werden neergehaald en nog 10 andere door luchtafweergeschut. Een van de getroffen toe stellen was dat waarin Johnny Jenkins vloog, een Lancaster van het 550 Squadron Royal Air Force. Behalve Johnny bestond de bemanning van dit toestel uit G.H. Packman, C.C. Pettit, J. Matthews, A. Willson, J. Jackson en E.J. Mor gan.15 Ze konden zich allen redden met hun pa rachute en allen overleefden de oorlog. Neergestort vliegtuig Maar op welke plaats waren ze eigenlijk neer gestort? Die vraag blijkt ook bij bemanningslid Cyril Pettit te hebben gespeeld, zoals blijkt uit het volgende krantenartikel.16 Daarin lezen we wat er tijdens de vlucht allemaal is gebeurd. "Sergeant Cyrel Pettit kwam na 44 jaar terug in de Bommelerwaard. Bemanningslid verliet neerstortende bommen werper per parachute. BOMMELERWAARD - Op 18 juni 1988 meldde zich op het politiebureau van Zaltbommel een man, die zich aan de dienstdoende agenten be kendmaakte als Cyrel Pettit, tijdens de Tweede Wereldoorlog sergeant-boordwerktuigkundige bij de Royal Air Force. Hij deelde verder mee dat hij in Nieuw-Zeeland woonde en in Amsterdam bij een vriend op bezoek was. Op goed geluk Afb. 9. Een Lancaster bommenwerper. Foto collectie Netwerk Oorlogsbronnen, Nederlands Instituut Militaire Historie. 125 De Waterschans 3 - 2019

De Waterschans | 2019 | | pagina 13