dragers op een voortreffelijke wijze opgelost. DANK daarvoor! De fietstocht voerde de deelnemers over verhar de zandpaden, dwars door uitbundig bosgebied en nieuwbouwwijken achterlangs Hoogerheide terug naar Ossendrecht. We hadden er ruim 47 kilometer op zitten! Met een heerlijk drankje en in afwachting van het afsluitend diner werd door de organisatie begonnen met het uitdelen van de 'Berregse Kwis' voor de Bram van Brabanttro fee! Meteen werd duidelijk dat menigeen dit zeer serieus nam en er werd dan ook driftig gezocht naar aanwijzingen en/of antwoorden. Men kreeg de tijd tot na de soep, anders zou het in de soep kunnen lopen met de uitslag! Ruim 50% van de deelnemers heeft een poging gewaagd en daarvan heeft meer dan 50% een voldoende gescoord. Met een score van een 8.5 was het de heer Laro uit Roosendaal die als winnaar uit de bus kwam. Er werd nog even getwijfeld of dit wel kon, zo dichtbij Bergen op Zoom, maar gezien de gezonde rivaliteit die er heerst tussen Bergen en Roosendaal, moest dit kunnen; een verdiende winnaar van de trofee. Op een gedeelde tweede plaats eindigen de heer van Oosterhout uit Made en mevrouw Laro! Na het hoofdgerecht (wederom een keuze uit vlees of vis) nam plaatsvervangend voorzitter van de Geschiedkundige Kring, de heer Jos van Rijn, het woord om namens de organisatie, Heemkundekring Halchterth en Geschiedkun dige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom alle deelnemers te bedanken voor hun vertrouwen en hun gezelligheid de afgelopen twee dagen. Daarna kreeg de voorzitter van Brabants Heem het woord om op zijn beurt het voorbereidingscomité van Brabants Heem en de organiserende verenigingen te bedanken. Er wordt nog gezocht naar een vereniging die volgend jaar de organisatie op zich wil nemen en de heer Jacobs liet weten al in onderhande ling te zijn. Iedereen bedankt voor hun inzet, goede reis terug en wel thuis. Tot de Brabantse Heemdagen 2020! Uitreiking Brabant Trofee aan de heer Laro 209 De Waterschans 4 - 2019

De Waterschans | 2019 | | pagina 29