Nieuwe leden per 1 december 2019 Kroonleden door vrijwilligers in stand gehouden vereniging, maar het bestuur had er unaniem geen vertrou wen meer in dat de situatie, met de samenstel ling van de redactie zoals die op dat moment was, op te lossen zou zijn. Het bestuur neemt tijdelijk de verantwoordelijkheid voor het uit brengen van De Waterschans waar, totdat er een nieuwe redactie is gevormd. In deze laatste uitgave van dit jaar van De Wa terschans presenteert Marianne de Hoogh het eerste deel van de beknopte, maar levendig geschreven memoires van Cor Rampart uit Hal steren over zijn vooroorlogse militaire diensttijd. Jan Weyts gaat verder terug in de tijd met de geschiedenis van de Lakenhal en het Belfort die ooit de Grote Markt in Bergen op Zoom sierden. U kunt zich wellicht nog herinneren dat er een decennium geleden plannen bestonden tot een reconstructie hiervan, op basis van onder meer gevonden funderingsresten en de afbeelding op een schilderij van Hans Bol. De lokale politiek vond het in meerderheid een goed idee, maar het plan liep spaak omdat zowel politici als deskundigen over elkaar heen buitelden met meningen over hoe zo'n belfort dan uitgevoerd moest worden. Er kwamen allerlei varianten, van een historische reconstructie, wat het aan vankelijk door Jan Weyts ontwikkelde plan was, tot een verbijstering oproepende glazen toren. Elk plan had zijn voor- en tegenstanders en de discussie werd uiteindelijk gesmoord in de eco nomische crisis, die Leidde tot het afhaken van de potentiële investeerder. Er is sinds die tijd niets meer over vernomen, maar wie weet krijgt er weer iemand een idee na het lezen van dit bouwhistorisch artikel. De Brabantse Heemdagen vonden dit jaar plaats in en rond Bergen op Zoom en Halsteren en een verslag hiervan in woord en beeld treft u ook aan in deze Waterschans. Bestaande en nieuwe teams worden weer uit genodigd om in te schrijven voor de Geschie denisquiz die op 3 april 2020 plaats zal vinden. Alle details hierover vindt u verderop in ons blad. Dat geldt ook voor de nieuwe reeks Hof zaallezingen, maar wees er snel bij, want het aantal beschikbare kaarten is beperkt en de er varing leert dat de serie vlot uitverkocht raakt. Ook wil ik uw aandacht vragen voor de aankon diging van de bestuursvacatures voor penning meester en algemeen bestuurslid, die ontstaan door het aftreden van respectieveLijk Jos van Rijn en Marc van der Steen, die beiden in april de maximale bestuursperiode van zes jaar zul len bereiken en dus niet herkiesbaar zijn. Ten slotte wens ik u een mooie kersttijd toe en wens u alvast alle goeds voor het nieuwe jaar. Koert Damveld, voorzitter Dhr. G. Almekinders Teteringen Dhr. A.W. Broekmans Haarlem Dhr. M.J.M. Franken Breda Dhr. L.C.J. Hertogs Bergen op Zoom Dhr. H. Merkenstein Bergen op Zoom Dhr. M. Pellis Bergen op Zoom Mevr. M. Puijfelik De Heen Dhr. R.M. Scholtes Bergen op Zoom Dhr. F.A.L. Steevens Bergen op Zoom Mevr. C.A.M. Timmermans-Asselbergs Bergen op Zoom Dhr. M.C. Velthoen Bergen op Zoom De uitgaven van de Geschiedkundige Kring kunnen mede tot stand komen dankzij het speciale lidmaatschap van de volgende bedrijven: DARVI BV P. JANSEN Installatie Techniek BV Taxi en toeringcarbedrijf DE KOCK Steenhouwerij DE KORT Grand Hotel en Résidence DE DRAAK Lindhout schilder-vastgoedonderhoud 183 De Waterschans 4 - 2019 FAUBTD NU Ml NE BERGA VICTRIX

De Waterschans | 2019 | | pagina 3