Beste leden van de Geschiedkundige Kring, Colofon De Waterschans is deze keer voornametijk gewijd aan stadgenoot en dichter, tetterkundige, essayist, redenaar, hoogteraar en titeratuurhis- toricus Anton van Duinkerken (prof. dr. Wittem Assetbergs, 1903-1968). In 2003, ter getegenheid van het honderdste geboortejaar van Van Duinkerken, pubticeerde ons tijdschrift een reeks artiketen over diver se aspecten van deze veetzijdige Bergenaar, maar de recente oprich ting van de stichting Anton van Duinkerken Nu geeft aanteiding een themanummer aan deze bijzondere mens te wijden. De stichting is opgericht met ats doet "het bevorderen en verspreiden van kennis over het teven en werk van Anton van Duinkerken en deze een ptaats te ge ven in een actuete context". In een interview van Henk Boot met voor zitter dr. Michiet Besters en secretaris drs. Pieter Huygens verneemt u meer over dit initiatief. Beide heren nemen in deze Waterschans ook zetf de pen ter hand om enkete aspecten van Van Duinkerkens band met de Bergse Vastenavend te betichten. Marius Bakx zoomt in op de vriendschap tussen Anton van Duinkerken en de Oostenrijkse schrij ver Joseph Roth. Van Bernard Assetbergs, de jongste zoon van Anton van Duinkerken, treft u twee bijdragen aan: over een gedicht dat Van Duinkerken schreef na het zien van de fitm The Gold Rush van Chartie Chaptin en een recent interview met fotograaf Eddy Posthuma de Boer over zijn vader. Zoats u ook kunt constateren uit de bijdragen over Van Duinkerken in deze Waterschans, wordt hij in onze streken voorat in herinnering ge roepen vanwege zijn onschatbare betekenis voor het vastenavendfeest Inleveren kopij voor Waterschans 2, 2020: vóór 1 mei 2020 De Waterschans 50ste jaargang nr. 1, maart 2020 ISSN 0926-3918 Verschijnt viermaal per jaar Oplage: 1300 exemplaren De Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom www.geschiedkundigekringboz.nt webmaster: Laurijs Weyts: webteam0geschiedkundigekringboz.nl Postbus 280, 4600 AG Bergen op Zoom Bestuur Voorzitter: Koert Damvetd Secretaris: Sjef de Wit Hotteweg 65 4623 XB Bergen op Zoom tel: 0164 - 257307 e-mait: secretaris@geschiedkundigekringboz.nl Penningmeester: Jos van Rijn Het Gilde 7 4661 MB Halsteren Tel.: 0164-683418 e-mait: penningmeester0geschiedkundigekringboz.nl Bankrekening: IBAN NL91 INGB 0002 4059 22 Ten name van: Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom Contributie 27 euro (minimaat) per jaar Erelid Dr. W.A. van Ham Ledenadministratie Jos van Rijn zie adresgegevens penningmeester Overige bestuursleden Rob Franssen Jan Hopstaken Ktaas Ptompen Ftores Remijn Marc van der Steen Redactie van De Waterschans: tijdetijk Jos van Rijn Omslag: Van Duinkerken voor het laatst bij de vastenavondviering in 1962 (Stichting Vastenavend, fotograaf Eddy Posthuma de Boer). Redactiesecretariaat tijdetijk: Sjef de Wit Hotteweg 65 4623 XB Bergen op Zoom tet: 0164 - 257307 e-mait: secretaris0geschiedkundigekringboz.nt Toezicht distributie Jos van Rijn zie adresgegevens penningmeester Ontwerp De Werkkamer Bergen op zoom Layout-vormgeving/druk Twigt GrafiMedia - Moordrecht

De Waterschans | 2020 | | pagina 2