Uitnodiging Lustrumlezing School voor Geschiedenis Vooraankondiging jaarexcursie 2020 In 2020 viert de School voor Geschiedenis haar 10e verjaardag. U bent als lid van de Geschiedkundige Kring van harte uitgenodigd om dit met ons te komen vieren. Op vrijdag 29 mei 2020 zal de heer Bart van Loo, bekend van o.a. De Bourgondiërs, ter ere van deze gelegenheid een lezing komen geven in de Ontmoetingskerk te Bergen op Zoom "Schrijver en conferencier Bart Van Loo (1973) heeft zich de voorbije jaren ontwikkeld tot een zeldzaam dubbeltalent. Met zijn virtuoze minicolleges in De Wereld Draait Door raakte hij bekend bij het grote publiek, maar in de eerste plaats is Van Loo natuurlijk schrijver. Van zijn hand verschenen de alom geprezen Frankrijktrilogie en de bestsellers Chanson en Napoleon. In zijn boek De Bourgondiërs is Bart Van Loo op het toppunt van zijn kunnen." Locatie: Ontmoetingskerk, ingang via Thomas de Rouckstraat Zaal open: 19.00 uur Aanvang lezing: 19.30 uur Kosten: 5,00 per persoon, incl. consumpties. Betaling bij binnenkomst. Aan het eind van de lezing is er de mogelijkheid om een van de werken van Bart van Loo te kopen en te laten signeren. Aanmelden kan via: svg@geschiedkundigekringboz.nl Op zaterdag 5 september 2020 verzorgt de Werkgroep Excursies de jaarlijkse dagexcursie voor leden en introducés (als er plaats is) van de Geschiedkundige Kring. Voor deze jaarexcursie is gekozen voor een bezoek aan Doornik, de stad van de Vijf Klokkentorens. Doornik is gebouwd langs de Schelde en zowat de oudste stad van België. Van de rijkdom van weleer getuigen nog steeds Doorniks architectuur en de vele kunstschatten. Op het programma staan een wandeling met gids door de "oude" stad en na de gezamenlijke lunch volgt nog een museumbezoek. We verzamelen op het parkeerterrein van sporthal Gageldonk, Gagelboslaan 160 in Bergen op Zoom De bus zal daar om 08.00 uur vertrekken en aldaar omstreeks 18.00 uur terugkeren voor het einde van de excursiedag. Het gedetailleerde programma voor deze volledig verzorgde reis, inclusief vermelding van reistijden, de manier van aanmelden en inschrijvingskosten, zal worden gepubliceerd in Waterschans 2020-2 die in juni 2020 wordt uitgebracht. Attentie: de inschrijfperiode kan in uw vakantietijd vallen. Namens de Werkgroep Excursies, Fons Evers. 7 De Waterschans 1 - 2020

De Waterschans | 2020 | | pagina 7