School voor Geschiedenis In september 2020 start voor de elfde maaL een eerste cursusjaar van de School voor Geschie denis. Een schooljaar dat bestaat uit 10 lessen: negen lessen op een maandagavond van 19.30 tot 21.30 uur en als afsluitende les een stads wandeling op een zaterdagmorgen in april 2021 De lessen op de maandagavond worden gege ven in het auditorium van het MoLLerLyceum aan het Bolwerk in Bergen op Zoom. inschrijven via het downloaden van het inschrijf formulier op de website. Vanaf eind april komt het overzicht van de te volgen modules in het komende schooljaar op de website. Cursisten die in het bezit zijn van het certificaat tweede cursusjaar van de School voor Geschiedenis kunnen zich hiervoor in schreven. Deskundige docenten leiden de cursisten door de geschiedenis van Bergen op Zoom in de con text van de regionale en internationale geschie denis. De volgende onderwerpen komen aan bod: de ontstaansgeschiedenis van de stad, de stadsuitbreidingen in de loop van de eeuwen, de vroege bedrijvigheid en ambachten, bestuur en rechtspraak, jaarmarkten en kermissen, bouw geschiedenis, kerkgeschiedenis en militaire geschiedenis. Open avond maandag 22 juni Op maandagavond 22 juni is er al gelegen heid om nader kennis te maken met de School voor Geschiedenis. Vanaf 19.00 uur is iedereen welkom in het Moller Lyceum, Le Grandstraat te Bergen op Zoom. Om 19.30 uur start het programma, waarin enkele docenten een korte introductie geven van hun les. Tevens wordt er informatie verstrekt over het lesprogramma, de lestijden en de kosten. Ook kan het schriftelijke lesmateriaal worden ingezien. De Open Avond wordt om 21.00 uur afgesloten. Belangstellenden kunnen zich voor deze avond bij voorkeur aanmelden via de heer Frans Wit jes, telefoon 06 21631301 of e-mailadres svg@ geschiedkundigekringboz.nl Op de website van de Geschiedkundige Kring www.Geschiedkundigekringboz.nl vindt u uitge breide informatie over de lessen van het eerste cursusjaar. U kunt zich voor het komende eerste schooljaar

De Waterschans | 2020 | | pagina 9