Jacques is op 6 november 1583 als vrijmeester toegelaten tot het gilde te Antwerpen.25 Hij had zich enkele jaren eerder in Antwerpen gevestigd en was daar getrouwd met Margriete de Semer- pont. In 1583 liet hij zijn zoon Franchois inschrij ven als leerling in het register van het gilde; zes jaar later volgende zijn zoon Jacques. In 1594 en 1595 was Jacques deken van het Antwerpse gilde. Hij woonde toen in de Wisselstraat in Ant werpen. Een dochter (Jacqueliene) trouwde met Jacques van Uffelen, ook zilversmid. Jacques Domis en Margriete de Semerpont hadden een groot vermogen opgebouwd met onroerend goed in Lille en Bergen op Zoom. Na hun beider over lijden verkochten hun kinderen maar liefst zeven huizen in Bergen op Zoom, afkomstig uit de na latenschap.26 Zoon Franchois was in 1570 in Lille geboren. Daaruit kan geconcludeerd worden dat zijn vader eerst een aantal jaren in Lille heeft gewoond alvorens zich te Antwerpen te vestigen. Is Hans Domes een broer van Jacques en dus ook een zoon van Franchois Domis? Het is aan nemelijk, maar het ultieme bewijs is helaas nog niet gevonden. Noten: Afb. 5 Kom gemaakt door Hans Domes in 1588 (Museo degli Argenti Florence) Afb. 6 Detail van de kom (zie afbeelding 5), gemaakt door Hans Domes in 1588. (Museo degli Argenti, Florence). 1 Reinier Baarsen e.a., Kwab, ornament als kunst in de eeuw van Rembrandt, Amsterdam 2018, blz 16. 2 C.Willemijn Fock, De Vlaming Leonard Zaerles III: een voorbeeld en uitzondering onder de goudsmeden en De Waterschans 2 - 2020 72

De Waterschans | 2020 | | pagina 28