Kroonleden nis en de laatste twee hofzaallezing konden niet meer doorgaan. Inmiddels zijn we drie maan den verder en je kunt wel zeggen dat er nu geschiedenis wordt geschreven. Afgezien van degenen die de Tweede Wereldoorlog nog be wust hebben meegemaakt, heeft in onze stre ken niemand ooit zo'n grote maatschappelijke en economische ontwrichting meegemaakt. Duizenden doden in eigen land, tienduizenden in andere Europese landen, tientallen miljoe nen mensen zijn zonder werk geraakt en het duizelt van de vele miljarden die nodig zijn voor hulp en herstel. En de tellers blijven maar op lopen. Er wordt aangenomen dat in onze provincie de viering van carnaval als een super-spreader event heeft gewerkt. Ook in Bergen op Zoom en omgeving is er zoals gebruikelijk flink Vasten avond gevierd. In vergelijking met gebieden in het midden en oosten van Noord-Brabant zijn onze contreien er nog genadig vanaf gekomen, wat het aantal besmettingen en slachtoffers betreft. Maar de genomen maatregelen gel den voor het hele land, dus ook voor ons. We hadden nog lang de hoop dat we met de naar september verplaatste geschiedenisquiz onze fysieke activiteiten weer op zouden kunnen pakken, maar de werkgroep en het bestuur durven het toch niet aan. In groepjes dicht bij elkaar rond een tafel al fluisterend antwoorden zoeken op vragen, dat moeten we nog even niet doen. De editie van 2020 komt dus helemaal te vervallen en u zult moeten wachten tot april volgend jaar. Hiervoor verwijs ik u naar de me dedeling van de werkgroep verderop in De Wa terschans. Het bestuur wil u wel uitnodigen voor een alge mene ledenvergadering, te houden op woens dag 30 september in de Ontmoetingskerk, ten eerste omdat het een statutaire vereiste is en ten tweede omdat we menen dat het veilig en binnen de gestelde voorwaarden kan. Bij een normale opkomst blijven we royaal beneden de 100 aanwezigen en we mogen bovendien de grote kerkzaal gebruiken als dat nodig zou zijn om de vereiste minimale afstand tot elkaar te waarborgen. U dient zich wel vooraf bij de se cretaris aan te melden, zoals u kunt lezen in de convocatie die u in ons blad aantreft. Dit is de laatste keer dat De Waterschans onder directe verantwoording van het bestuur ver schijnt. Ik wil de interim-redactieleden hartelijk bedanken voor de wijze waarop ze ons vereni gingsblad hebben voortgezet. Vanaf de volgen de editie heeft De Waterschans weer een eigen redactie, die bovendien samengevoegd zal wor den met de redactie van de website. Op deze wijze kunnen beide organen van onze Kring elkaar aanvullen en versterken. Daarnaast is het ook voor het laatst dat De Waterschans in de huidige vorm verschijnt. Onze huisstijl is na twaalf jaar aan een opfrisbeurt toe en conform het besluit van de algemene ledenvergadering van vorig jaar hebben vertegenwoordigers van alle werkgroepen zich gebogen over de ge wenste nieuwe took van de Geschiedkundige Kring. Op dit moment wordt door de vormge vers de laatste hand gelegd aan het ontwerp en binnenkort zult u er in de diverse uitingen van de Kring kennis mee kunnen maken. Ondertussen hebben Elvira Adriaansen en Laurijs Weyts hun plaats aan de bestuurstafel ingenomen, in afwachting van de officiële be krachtiging van de ledenvergadering. We ho pen ze op 30 september aan u voor te kunnen stellen - voor zover dat nog nodig is natuurlijk. Tenslotte hoop ik dat u allemaal gezond en wel door deze crisis komt en dat we elkaar weer spoedig op een verantwoorde manier persoon lijk kunnen ontmoeten. Koert Damveld, voorzitter De uitgaven van de Geschiedkundige Kring kunnen mede tot stand komen dankzij het speciale lidmaatschap van de volgende bedrijven: DARVI BV P. JANSEN Installatie Techniek BV Taxi en toeringcarbedrijf DE KOCK Steenhouwerij DE KORT Grand Hotel en Résidence DE DRAAK Lindhout schilder-vastgoedonderhoud De Waterschans 2 - 2020 47 FAUBTD NU Ml NE BERGA VICTRIX

De Waterschans | 2020 | | pagina 3