Geschiedenisquiz 2020 Kortom, een scala aan onderwerpen dat laat zien dat er binnen onze Kring voor iedereen het nodige te genieten is. En afsluitend kan ik u meedelen dat wij als be stuur van de Kring ver gevorderd zijn met de invulling van een nieuwe redactie, inclusief een nieuwe hoofdredacteur. Wij gaan daar meer over vernemen op onze uitgestelde jaarverga dering in september, maar persoonlijk kijk ik er naar uit mijn tijdelijke positie als hoofdredac teur weer neer te leggen. Het was een uitdaging om deze verantwoordelijke taak uit te voeren, maar ik draag deze graag over. Jos van Rijn, hoofdredacteur In overleg met het bestuur heeft de werkgroep Quiz het besluit moeten nemen de zestiende geschiedenisquiz van de Geschiedkundige Kring uit te stellen tot 2021. De quiz wordt de laatste jaren steeds gespeeld in De Stoelemat. Ieder team heeft (maximaal) zes leden en voorts hebben wij als werkgroep een behoorlijke staf voor ondersteuning. Dit betekent dat wij met de huidige beperkingen in het achterhoofd nooit kunnen voldoen aan de vereisten die het RIVM stelt, zelfs als de grens van 100 aanwezigen wordt losgelaten. Daarbij hebben wij ons ook gerealiseerd dat veel van onze deelnemers tot de risicogroep behoren. Het team van Toeteroet, winnaar van de geschiedenisquiz in 2019, zullen wij derhalve moeten vragen of zij bereid zijn om in 2021 de wisselbeker verdedigen. Maar noteer alvast nieuwe datum, 16 april 2021. Teams die zich eerder hebben aangemeld voor de quiz kunnen zich in verbinding stellen met de voor zitter van de werkgroep of hun inschrijving automatisch doorschuiven naar 2021. Zij zullen dan te zijner tijd bij voorrang benaderd worden voor deelname aan de quiz 2021. Mogelijk zijn er nog enige plaatsen beschikbaar voor andere teams, zodra meer duidelijk wordt over tijdstip en vorm van de quiz 2021. Voor vragen kunt u zich richten tot de heer Joost de Graauw (voorzitter van de organiserende werkgroep) via: quiz@geschiedkundigekringboz.nl Nieuwe leden per 1 juni 2020 Dhr. A.G.D.M. Backx Bergen op Zoom Mevr. H.A.M. Dam-Westerhoff Bergen op Zoom Dhr. M.L.M. Hagenaars Bergen op Zoom Dhr. F.M.J. Kools Bergen op Zoom Mevr. C. van Nispen Bergen op Zoom Mevr. C.E.M. van Nispen-Verdaas Bergen op Zoom Mevr. K. Rietbroek Sittard Dhr. K-J van Vliet Bergen op Zoom 49 De Waterschans 2 - 2020

De Waterschans | 2020 | | pagina 5