ANNULERING JAAREXCURSIE 2020 Stadsexcursie De traditionele jaarexcursie van de Geschiedkundige Kring stond ingepland voor zaterdag 5 september 2020. Zoals in De Waterschans van maart 2020 vermeld, stonden op het programma een bezoek aan het museum voor Schone Kunsten en een stadswandeling door het historisch centrum van Doornik. Op het moment waarop de Werkgroep afspraken hierover definitief moest gaan bevestigen, zaten we middenin de Covid-19 crisis. De werkgroep en het bestuur hebben zich toen afgevraagd of we op 5 september nog wel met een volle bus zouden kunnen mogen afreizen naar Doornik. Dat was zeer twijfelachtig. Mede gezien berichten prognoses van de officiële instanties over de duur en ernst van de crisis is in overleg met het bestuur besloten om voor dit kalenderjaar af te zien van de gebruikelijke jaarexcursie. Zeer tot onze spijt hebben wij dit besluit moeten nemen. Langs de plaatsen waar ooit de Vrijmetselarij gevestigd was. In samenwerking met SBM Stadsgidsen Bergen op Zoom wordt op zondag 20 september aanstaande (onder voorbehoud) een wandeling gehouden langs alle plaatsen in onze stad waar de Vrijmetselaars ooit onderdak hadden en thans hebben. De wandeling start om 14.00 uur. Vertrek verzamelen voor het oude Stadhuis op de Grote Markt. We eindigen in het Logegebouw van de Vrijmetselaars alwaar binnen het gebouw ook uitleg gegeven wordt over de doelstellingen van de Vrijmetselaars. De wandeling wordt afgesloten met een rondleiding door het gebouw. De loge in Bergen op Zoom is opgericht in 1767 en is een van de oudste loges in Nederland. In het kader van het 250 jaar bestaan heeft SBM deze bijzondere stadswandelingen ontwikkeld. De wandeling staat onder leiding van één van de gidsen van SBM. En overigens is dit niet de enige bijzondere stadswandeling van SBM. U bent van harte uitgenodigd aan deze wandeling deel te nemen. Graag aanmelding vooraf bij de secretaris met het oog op de beschikbare capaciteit. De Waterschans 2 - 2020 51

De Waterschans | 2020 | | pagina 7