Kroonle Nieuwe leden per 1 december 2021 en UIT EIGEN KRING COLOFON GEEF EEN LIDMAATSCHAP CADEAU Darvi BV P. Jansen Installatietechniek BV Taxi en touringcarbedrijf De Kock Steenhouwerij De Kort Grand Hotel en Résidence De Draak Lindhout schilder en vastgoedonderhoud Bergen op Zoom Halsteren Bergen op Zoom Bergen op Zoom Bergen op Zoom Bergen op Zoom Werkhoven Bergen op Zoom Bergen op Zoom Halsteren Bergen op Zoom Bergen op Zoom Halsteren Bergen op Zoom Bergen op Zoom Bergen op Zoom Bergen op Zoom Heeft u belangstelling voor een bestuursfunctie, dan nodigen wij u uit dit kenbaar te maken bij de secretaris van de Kring, Janine de Kok, bij voorkeur per e-mail: secretaris@geschiedkundigekringboz.nl. Zij zal dan de profielschets toesturen en informatie verstrekken over de procedure. U heeft tot 31 januari 2022 de tijd om de profielschets op te vragen en zich te melden als kandidaat. Vanzelfsprekend zal ook het bestuur actief op zoek gaan naar kandidaten. Namens het bestuur, Koert Damveld, voorzitter GESCHIEDKUNDIGE KRING BERGEN OP ZOOM Jac Backx Mw. J. de Bruijn Mw. J.L.A.M. Dekkers Mevr. G. Eikelenboom Mw. A. J. van Grieken Mw. M.J.P. Henkens - Bakker Dhr. W. J. M. Hopmans Dhr. G.A. Kamp Dhr. P.E. Koek Dhr. J. van Loon Mw. G.A.F.M. van Loon - van Broekhoven Dhr. A.H.J.E. Martens Mw. H. Martens Dhr. T. Noordhuizen Dhr. M. van Schaik Mw. A.A. Smallegange Dhr. G. J. Taheij Dhr. F.H.C.M. Wakkee Nieuwe termijnen voor leden van bestuur en werkgroepen Zodra de gewijzigde statuten zijn gepasseerd bij de notaris, gaan er nieuwe termijnen gelden voor leden van het bestuur en de werkgroepen. De maximale termijn wordt tweemaal vier jaar. Voor bestuursleden gold tot voor kort: maximaal twee aaneengesloten termijnen van drie jaar; voor leden van werkgroepen waren geen maximale termijnen van toepassing. Aan de werkgroepen wordt gevraagd zelf een rooster van aftreden op te stellen. Hierbij hoeft geen rekening gehouden te worden met het aantal jaren dat huidige leden al actief zijn in de werkgroep. Afhalen ledengeschenk Per 1 januari 2022 stopt de uitgifte van het ledengeschenk Jan IV van Bergen. De bundel Willem van Ham is voor leden die deze nog niet opgehaald hebben nog steeds gratis verkrijgbaar bij de hoofdingang van het Markiezenhof. Vergeet niet uw lidmaatschapsnummer mee te nemen. School voor Geschiedenis Nadat de School voor Geschiedenis op 27 september weer van start was gegaan, zijn de activiteiten per 15 november opnieuw opgeschort vanwege de herinvoering van beper kende coronamaatregelen. Deelnemers aan dit cursusjaar krijgen tijdig bericht als de lessen weer hervat kunnen worden. Vacatures bestuur In april 2022 zal Rob Franssen na twee bestuurstermijnen aftreden. Ook zal Jan Hopstaken, wiens tweede bestuur- stermijn in 2021 al afliep, maar die nog wel waarnam als voorzitter van de werkgroep School voor Geschiedenis, deze functie neerleggen. Het bestuur roept belangstellenden op voor deze functies van algemeen bestuurslid. Een van de algemeen bestuursleden zal door het bestuur in functie als voorzitter voor de School voor Geschiedenis worden benoemd. Alle functies binnen de Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom worden vervuld op vrijwillige basis en zijn dus onbezoldigd. Bestuur waterschans@geschiedkundigekringboz.nl 60 WATERSCHANS No.4 DECEMBER 2021 WATERSCHANS No.3 SEPTEMBER 2021 61 De uitgaven van de Geschiedkundige Kring kunnen mede tot stand komen dankzij het speciale lidmaatschap van de volgende bedrijven: Dit kunt u regelen via de penningmeester: penningmeester@geschiedkundigekringboz.nl. Natuurlijk hopen we dat een jaar cadeau-lidmaat- schap tot continuering ervan leidt, maar als men het lidmaatschap niet wenst voort te zetten volstaat aan het einde van het kalenderjaar een e-mail naar de penningmeester. U bent misschien al jaren lid en ontvangt naar tevredenheid elk kwartaal de Waterschans en minimaal om het jaar een boek als ledengeschenk. Maar bedenkt u eens dat vrienden of familieleden dit plezier ook kunnen ervaren. Geef ze een lidmaatschap cadeau! Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom Postbus 280, 4600 AG Bergen op Zoom www.geschiedkundigekringboz.nl info@geschiedkundigekringboz.nl Voorzitter: Koert Damveld voorzitter@geschiedkundigekringboz.nl Secretaris Janine de Kok secretaris@geschiedkundigekringboz.nl Overige bestuursleden Elvira Adriaansen Rob Franssen Jan Hopstaken Klaas Plompen Flores Remijn Laurijs Weyts Redactie Waterschans Jan van de Kasteele (hoofdredacteur) Henk Boot Koert Damveld Piet Oosthoek (eindredactie) Cees Vanwesenbeeck (adviseur) Corné de Weert (fotografie) Willem de Weert Laurijs Weyts (website) Druk Twigt GrafiMedia - Moordrecht Ontwerp en opmaak Mirjam Drenth, Hotelzeezicht Creatief Collectief Penningmeester Frans van den Berg penningmeester@geschiedkundigekringboz.nl Ledenadministratie en toezicht distributie Frans van den Berg penningmeester@geschiedkundigekringboz.nl Waterschans 51ste jaargang nr. 4, december 2021 ISSN 0926-3918 Verschijnt viermaal per jaar Oplage: 1300 exemplaren Bankrekening: IBAN NL91 INGB 0002 4059 22 Ten name van: Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom Contributie 27 euro (minimaal) per jaar

De Waterschans | 2021 | | pagina 31